Vítame Vás na stránkach našej spoločnosti, ktorej hlavnou náplňou je design, vývoj, kooperačné zabezpečenie, obchodná činnost v dodávkách výrobkov a náhradných dielov pre železničnú prepravu.

Značka I.D.A. znamená : KOMPETENTNOSŤ , ZNALOSŤ, SPOĽAHLIVOSŤ.

Našimi službami sú:

Spoľahlivá dodávka dielov pre železničnú prepravu.

Profesionálny prístup a ochota.

Zaručená kvalita a spoľahlivosť dodávaných dielov.

Komplexnosť produktových kapacít – všetko na jednom mieste.

Veľké skladové zásoby najobrátkovejších dielov.

Konsignačné sklady vo Vašom podniku s riadením minimálnych zostatkov.

Riešenie špeciálnych projektov pre rozbeh výroby – na jednom mieste nájdete všetky potrebné diely.

   Pôsobíme a dodáváme diely najmä v regióne Strednej Európy. Našimi významnými zákazníkmi sú výrobcovia , prepravné a opravárenské spoločnosti železničních vagónov v Českej republike , Slovenskej republike, Maďarsku, Chorvátsku. Naše produkty si však najmä v posledních mesiacoch našli uplatnenie aj v iných európskych krajinách ako Nemecko, Francúzsko, Taliansko, Veľká Británia alebo Slovinsko.

História

   Firma Ingrid Ďurišová I D A. započala činnosť v roku 1994 ako malá rodinná jednoosobová spoločnosť. Hlavnou činnosťou od počiatku bolo zabezpečovanie obchodných aktivít a vybraných dodávok – najmä podvozkových dielov.

   Postupne sme  získali osvedčenia o spôsobilosti pre dodávanie dielov pre České dráhy a Železničnú spoločnosť. Pribúdaním sortimentu, objednávok a zákaziek sme sa od roku 2015 rozrástli a začali zvyšovať počty rodinných príslušníkov, aj ďalších pracovníkov.

   V roku 2016 sme pre zabezpečenie procesov nasadili zákazkový špecializovaný SW na výpomoc pri evidencii objednávok, zmluvných a cenových konaní ako aj riadenie zákaziek s komplexným riadením skladu a expedície. Koniec roka bol pre nás potešujúci, kedy náš systém manažérstva získal certifikát podľa normy ISO 9001 a je následne každoročne potvrdzovaný kontrolnými a re-certifikačnými auditmi.

V roku 2018 sme získali certifikát podľa normy EN15085 úrovne CL4. V tomto roku sme aj výrazne rozšírili sortiment o kované diely.

V roku 2020 prišiel rad aj na prirodzený generačný vývoj a postupné odovzdávanie z generácie na generáciu. Založili sme spoločnosť I.D.A., s.r.o. ako pokračovateľa a rozvíjateľa nášho podnikania.

 

   Chceme všetkým návštevníkom a zákazníkom poďakovať za to, že ste tu s nami a chceme Vás ubezpečiť, že v nás vždy nájdete odborných, korektných a najmä spoľahlivých partnerov.